KİOSK SİSTEM   

Digital Signage Sistemi Nedir? Ne İşle Yarar?
Digital Signage, hemen hemen her alanda ve sektörde kullanılabilen yeni nesil bir yayın, reklam, duyuru ve bilgilendirme sistemidir. Kurum kuruluş ve her alanda faaliyet gösteren tüm sektörlere yönelik olarak uyarlanabilen bu sistem, tek bir yöneticiye yerel ve uzak olarak bağlı bir ağ sistemi üzerinden her bir dijital ekrana zengin medya içerikleri aktarmaya ve yayınlamaya yarar.
Tek bir merkezden ya da birden çok şubeden yönetilebilen farklı bölgelerdeki her boyutta ve çözünürlükteki ekranlara resim, video, haber, kayan yazı, rss beslemeleri, power point sunumları, pdf belgeleri, hava durumu, yol bilgileri, trafik durumu, döviz ve para

bilgileri, uçuş bilgileri, flash animasyonlar, internet sayfaları, video animasyonları ve buna benzer sayısız içeriğin dakikalar hatta saniyeler içerisinde iletilmesini sağlayan bir iletişim sistemidir.
Yukarıdaki içerikleri ekranlarda yayınlayabilmek için Digital Signage Sistemi, bir yazılıma ihtiyaç duyar. Bu yazılım sadece içerik gönderme ve yayınlama işinin yanında uö noktalardaki ekranları yönetme görevini de üstlenir. Bu yazılımlara da Digital Signage Yazılımı adı verilmektedir. Digital Signage Yazılımları kullanımı oldukça kolay yazılımlardır. Örneğin organizasyona bağlı olarak farlı lokasyonlarda yayın yapan binerce ekrana tek bir hareketle hükmedebilirsiniz. Ayrıca Digital Signage Yazılımları ile yayın göndeririken bunun yanında ekranlarınızı uzaktan yönetebilir, açıp kapatabilir, yayın zamanlayabilir ve hatta ekranlarınızın sağlıklı çalışıp çalışmadığını bile çok kolay bir şekilde oturduğunuz yerden kontrol edebilirsiniz.

Digital Signage Neden Gereklidir?
Digital Signage sistemi ile içeriklerinizi hedeflediğiniz kitlelere yayınlamak geleneksel yöntemlere göre daha etkili, daha hızlı ve en önemlisi daha ekonomiktir. Ayrıca içerikler interaktif olduğundan dolayı kitlelere iletilen mesajlar daha anlamlı ve etkisi daha uzun süre akılda kalıcıdır.

Her geçen gün Digital Signage sisteminin gücü ve etkisiyle bir çok yeni şirket, işletme, kurum ve kuruluş tanışıyor. Bu şirket ve kuruluşlar igital Signage sistemini çok farklı amaçlar için kullanmaktalar. Digital Signage, yön bulma, personel bilgilendirme, iletişim, reklam, eğlence ve daha çok sayıda uygulama alanında sıklıkla kullanılan bir yöntem haline gelmeye başladı

 

0(212) 432 48 78
info@girisimbilgisayar.net